Viis soovitust talvel kukkumise vältimiseks

23.01.2019
tim-gouw-457682-unsplash-1200x801.jpg

Üle pika aja on Eestis lõpuks üks korralik lumerohke talv. Küll aga toob see paratamatult kaasa rohked kukkumised jäisel ja libedal pinnasel. Kas teadsid, et kukkumine on vanemaealiste seas üks sagedamini esinevaid põhjuseid, kuidas ennast vigastatakse või lausa haiglasse satutakse? Loe, mida saad ise ära teha selleks, et vältida talvel väljas kukkumist. 

MIDA TALVEL VÄLJAS LIIKUDES SILMAS PIDADA?

Alustuseks on väga olulised sobivad ja mugavad jalanõud. Veendu, et lisaks jalatsile oleksid ka selle sisetallad terved ja mugavad, need annavad parema tasakaalu kui liigselt kulunud tallad. Lisaks tavapärastele taldadele on olemas ka pehmed geeltallad, mis takistavad bakterite kasvu ja tõkestavad efektiivselt ebameeldivat lõhna. Geeltaldade pehme padjake kanna ja pöia piirkonnas võtab koormuse liigeselt ja kõõluselt. Seega on esimene samm veenduda oma jalanõu mugavuses ja kvaliteedis.

Fotod: Tim Gouw ja Selwyn van Haaren

Kukkumise vältimiseks ei pruugi aga ainult sellest piisata. Teiseks sammuks tuleks kindluse mõttes jalanõudele kinnitada ka libisemisevastased jäätallad, mis on lihtsalt kinnitatavad ja peavad vastu mitu talve. Jäätallad ei ole mõeldud kandmiseks siseruumides ega jääta või lumeta pinnasel. Nii võite ise libiseda või kahjustada jäätaldu.

KINDLUSTA LIBISEMISE VASTU KA OMA LIIKUMISABIVAHEND

Inimesed, kes kasutavad väljas liikudes ka mõnd liikumisabivahendit, näiteks jalutuskeppi või karku, peaksid teadma, kuidas kindlustada ka selle mittelibisemist. Kõigepealt tasuks üle vaadata oma karkude ja jalutuskeppide all olevad kummiotsikud. Kulunud või lausa katkise kummiotsikuga liikumisabivahend pole ohutu ning võib libiseda.

Jalutuskepi või kargu mittelibisemise kindlustamiseks on olemas ka jääteravikud, mida saab lihtsalt kahe kruvi abil kinnitada ümber kepi või kargu alumise otsa. Mittejäistel pindadel saad jääteraviku lihtsalt selle külgedel asuvatele plastiknuppudele vajutades üles tõsta.

Jääteraviku saab lihtsalt üles tõsta, kui kõnnite mittejäistel pindadel, näiteks siseruumides.

TEE ENNAST JA OMA TEEKOND HÄSTI NÄHTAVAKS

Talvisel ajal läheb ruttu pimedaks ning ka seetõttu võib liikumine raskendatud olla. Jalutuskeppi kasutavatele inimestele on õnneks olemas valgustiga jalutuskeppe, mis teevad talvisel pimedal ajal liikumise lihtsamaks ning aitavad ka ennast väljas liigeldes nähtaval hoida. Valgusteid saab kinnitada ka tavalistele jalutuskeppidele, karkudele ning rulaatoritele.

Neid lihtsaid nippe teades vähendad talvel väljas libisemise või kukkumise ohtu suurel määral. Artiklis kirjeldatud tooteid saad osta mugavalt kodust lahkumata ITAKi veebipoest https://www.itak.ee/ või ITAKi teeninduspunktidest kohapealt. Leiad meid Tartust, Tallinnast, Võrust, Põlvast, Viljandist, Jõgevalt, Valgast, Jõhvist ja Narvast.

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD

Save Your Cart
Share Your Cart