5 parimat abivahendit istumisasendi kohandamiseks ratastoolis
Õige istumisasend ratastoolis on pikaajalise ratastoolikasutaja jaoks väga oluline. Õige istumisasend aitab pikalt istudes end mugavalt tunda ning vähendab vajadust tihti asendit muuta. Lisaks aitab õige istumisasend parandada töövõimet ning ära hoida deformatsioonide ja nahakahjustuste teket. Kuigi ratastool võib olla inimese vajaduste järgi kohandatud, võib istumisasendi parandamise jaoks vaja minna täiendavaid abivahendeid. Järgnevalt toome välja 5 kasulikku abivahendit, mis toetavad ratastooli kasutaja õiget istumisasendit.
1. SPETSIAALNE RATASTOOLIPADI
Spetsiaalselt valitud ratastoolipadi aitab leida ratastooli kasutajale mugava ja stabiilse istumisasendi ning vältida nahakahjustuste teket. Lamatiste tekkimise oht ratastoolikasutajate hulgas on väga kõrge ning seetõttu on korralik istmepadi ratastoolis inimese jaoks hädavajalik.
2. JÄIK SELJATUGI AITAB ASENDIT KOHANDADA
Jäik seljatugi tagab kasutajale pikema kasutamise korral mugava asendi. Seljatugi pakub ratastooli kasutajale erinevat toetust nii rindkere ala, kesk,- ja ülaosale, abaluudele ja õlgadele. Suurem kehatüve toetus aitab igapäevatoimetustega paremini hakkama saada.
3. KÜLJETUGI JA KÜLJETOED
Kui seljatoest ei piisa ning inimene vajab lisatoetust, siis on võimalik lisada seljatoele erinevaid küljetugesid.
4. PEATUGI
Harvem läheb istumisasendi kohandamisel vaja peatuge. Peatuge kasutatakse siis, kui inimesel on raskusi iseseisvalt pea hoidmisega või kui ei suudeta seda teha pikemat aega.
5. LISAPOLSTERDUSED
Sügava nimmenõgususe või deformatsiooni korral võib vaja minna veel erinevaid lisapolsterdusi. Külgede ja nimmepiirkonna polsterdused võivad olla vajalikud ka siis, kui ratastooli seljatugi ei paku piisavat kohandusvõimalust.
NB! Ratastooli lisade puhul on oluline, et kasutajal saaks neid vajadusel kergesti eemaldada ja uuesti külge panna.
VÕTA ÜHENDUST FÜSIOTERAPEUDIGA
ITAKi tootevalikus on mitmeid erinevaid tooteid Kanada firmalt Dynamic, mille abil ratastooli kasutaja istumisasendit toetada. Kohandustega tegelevad meie füsioterapeudid ja tehnikud, kes lähtuvad kasutaja personaalsetest vajadustest.
Kui vajad abi ratastooli kohandamisega, võta ühendust ITAKi füsioterapeut Margit Mälliga. Margit nõustab kliente erinevates asukohtades üle Eesti.
Margit Mäll
Tel.58 863 950
konsultatsioon@itak.ee