Ratastooliga inva- ja ühistranspordis
Ratastooliga inva- ja ühistranspordis liiklemiseks on oluline vastav märgistus!
Peagi hakatakse rohkem tähelepanu pöörama, et kõikidel ratastoolidel, millega soovitakse sõita ühistranspordis, oleks olemas seda lubav märgitus. Turvalisuse huvides pööratakse senisest enam rõhku tootja poolt antud kinnitusele, et ratastool sobib transpordivahendis istmena kasutamiseks. Samuti jälgitakse eelkõige invatranspordis, et ratastool oleks ka õigesti kinnitatud, et tagada kõikide sõitjate turvalisus. Ratastooli kinnitamiseks vastava varustuse ja abi annab autojuht. Kui ratastoolil on olemas samasugune märgistus nagu üleval pildil, siis on ühis- ja invatranspordis selle kasutamine lubatud. Kui aga joonisele on tõmmatud peale kriips või kleebis puudub, siis mitte. Inva- ja ühistransporti sisenedes võib juht küsida, kas lubav märgistus on olemas ja selle puudumisel on tal õigus keelduda teenuse pakkumisest!
Märgistuse tähendused:
Toodet on lubatud kasutada istmena mootorsõidukis
Maksimaalne lubatud kasutaja kaal, kui toodet on lubatud kasutada istmena mootorsõidukis
Seda toodet ei ole lubatud kasutada istmena mootorsõidukis |
Seega veendu, et Sinu või Sinu lähedase ratastoolil oleks olemas samasugune kleebis enne järgmist ühistranspordi kasutamist!
Kindlasti ära unusta iseennast ehk ka ratastoolikasutaja peab turvalisuse tagamiseks olema kinnitatud kolmepunkti turvavöö ja rihmadega ratastooli. See aitab vältida õnnetuse korral kasutaja väljakukkumist ratastoolist.
Kui ratastooli kinnitamiseks invatransporti mõeldud rihmad on autojuhilt, siis turvarihmad kasutaja kinnitamiseks ratastooli tuleb igal inimesel ise kaasa võtta. Kui vajad abi kolmepunkti turvarihmade valikul, siis võta ühendust meie abivahendi spetsialistidega:
Andres 516 0430, andres@itak.ee
Margit 5886 3950, margit@itak.ee